Często zadawane pytania?

Przejrzyj tematy w często zadawanych pytaniach

Szkoła językowa Deutsch mit Christina


KIEDY PROWADZONE SĄ ZAPISY NA KURSY GRUPOWE?

Zapisy do grup w przypadku intensywnych kursów językowych prowadzone są przez cały rok – na minimum miesiąc przed rozpoczęciem danego kursu (czyli np. zapisy na kurs odbywający się we wrześniu zaczynają się najpóźniej na początku sierpnia). Możesz również uczyć się języka obcego w wakacje. Zapisy na wakacyjne kursy językowe (lipiec, sierpień) ruszają na minimum 3 tygodnie przed rozpoczęciem danego kursu.


CZY MOGĘ DOŁĄCZYĆ DO GRUPY W TRAKCIE TRWANIA KURSU?

Oczywiście. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych (IKM) możesz dopisać się w późniejszym terminie. Jest jeden warunek: w wybranej przez Ciebie grupie musi jeszcze być wolne miejsce; mikro-grupy Deutsch mit Christina w ramach IKM liczą tylko od 3 do 4 osób. Jedynym wyjątkiem są grupy od absolutnych podstaw: nie można do nich dołączyć w późniejszym terminie.


JAK DOWIEM SIĘ, CZY W GRUPIE NA INTERESUJĄCYM MNIE POZIOMIE ZAAWANSOWANIA SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA?

Napisz do nas maila (info@deutschmitchristina.eu) lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.


UCZYŁEM SIĘ JUŻ TEGO JĘZYKA. JAK SPRAWDZICIE MÓJ POZIOM ZAAWANSOWANIA?

Zanim zapiszesz się na wybrany kurs językowy, rozwiąż test gramatyczno-leksykalny (skontaktuj się z nami – prześlemy Ci go mailem). Odeślij nam rozwiązany test. Sprawdzimy go i otrzymasz odpowiedź z diagnozą Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli wynik testu będzie niejednoznaczny, dodatkowo zaprosimy Cię do naszej siedziby w celu odbycia krótkiej rozmowy (ok. 5-10 minut) z lektorem w języku niemieckim, szwedzkim lub angielskim (tę rozmowę możesz również odbyć przez Skype); sprawdzimy, jak radzisz sobie z mówieniem w danym języku. Dzięki temu jeszcze precyzyjniej oszacujemy Twój poziom zaawansowania i wskażemy Ci grupę, która optymalnie odpowiada Twojemu poziomowi.


W JAKI SPOSÓB ZAPISZĘ SIĘ NA KURS JĘZYKOWY?

Najpierw sprawdź naszą aktualną ofertę kursów i wybierz coś dla siebie. A potem napisz do nas maila lub skorzystaj z formularza zapisu na kurs. Skontaktujemy się z Tobą i potwierdzimy Twój zapis. Następnie zapłać za kurs przelewem. To wszystko. Możesz zaczynać naukę.


JAK I KIEDY PŁACĘ ZA INTENSYWNY KURS JĘZYKA?

Opłatę za kurs językowy w całości możesz wnieść gotówką w naszej siedzibie lub przelewem na nasz rachunek bankowy najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych możliwe jest również rozłożenie opłaty na dwie raty: pierwsza płatna najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu, druga – najpóźniej przed zakończeniem drugiego tygodnia nauki. Wysokość rat sprawdzisz w Cenniku kursów. Wybierając płatności ratalne nie otrzymasz żadnej zniżki na kurs. W przypadku Intensywnych Kursów Weekendowych oraz kursów indywidualnych (ITJ lub ICJ) nie ma możliwości płatności w ratach.


ILE KOSZTUJE INTENSYWNY KURS JĘZYKOWY?

Ceny organizowanych przez szkołę deutsch mit Christina kursów językowych różnią się w zależności od języka (niemiecki, szwedzki, angielski) i rodzaju kursu. Ceny konkretnych kursów znajdziesz w cenniku.


ILE OSÓB LICZY GRUPA W RAMACH INTENSYWNYCH KURSÓW MIESIĘCZNYCH?

Zaledwie od 3 do 4 osób. Naszym priorytetem jest tworzenie małych grup (nazywamy je mikro-grupami Deutsch mit Christina). Aby zapewnić Ci największy komfort nauki, do grupy nie przyjmujemy więcej niż 4 osób. Zauważ, że w innych szkołach językowych grupa liczy zazwyczaj 8-15 osób. Warunkiem stworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania jest zgłoszenie się 3 chętnych słuchaczy (zarówno w przypadku języka niemieckiego, jak i języka szwedzkiego czy angielskiego).


DLACZEGO TAK WAM ZALEŻY, ŻEBY GRUPY W VERBONO BYŁY MAŁE?

Dbamy o to, żebyś w czasie zajęć z nami czuł się komfortowo i dobrze się bawił. Tylko wtedy będziesz mógł skutecznie uczyć się języka obcego. Małe grupy zapewniają kameralną atmosferę, skłaniają do nawiązania personalnych relacji i są najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia metodyki – pozwalają na przeprowadzenie większości gier, quizów i zabaw typu ‚role play’, które ucząc bawią, pomagają Ci opanować język na poziomie podświadomym i aktywnie używać poznanych struktur leksykalno-gramatycznych. Podsumowując: im mniejsza ilość słuchaczy w grupie, tym lepsze, szybsze i trwalsze efekty Twojej nauki.


ILE TRWAJĄ ZAJĘCIA INDYWIDUALNE?

Jedna sesja indywidualnego nauczania lub coachingu językowego standardowo trwa 60 minut. Możesz też wybrać inny wariant: 90 lub 120 minut. Sprawdź ceny poszczególnych wariantów w cenniku kursów językowych.


ILE TRWAJĄ ZAJĘCIA W GRUPIE?

Godzina lekcyjna to 45 minut. Zajęcia danego dnia składają się, w zależności od rodzaju kursu, z minimum dwóch jednostek lekcyjnych (2×60 minut bez przerwy, czyli 120 minut).


„INTENSYWNY KURS MIESIĘCZNY”, CZYLI ILE TO GODZIN?

U nas w szkole Deutsch mit Christina stawiamy na intensyfikację nauki – w krótkim czasie kondensujemy dużą ilość godzin. Intensywny Kurs Miesięczny trwa 4 tygodnie i obejmuje zajęcia codziennie (poniedziałek-piątek) po 2 godziny lekcyjne po 60 min. To aż 40 godzin lekcyjnych w miesiąc! Czyli tyle, ile typowy kurs semestralny w standardowych szkołach językowych. Podczas zapisów poinformujemy Cię dokładnie o datach rozpoczęcia i zakończenia kursu.


CZY W TRAKCIE KURSU MOGĘ PRZENIEŚĆ SIĘ DO INNEJ GRUPY?

Tak, jeśli jest taka grupa i jeśli odpowiada ona Twojemu poziomowi zaawansowania i jest w niej wolne miejsce.


KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Lingwiści, absolwenci kierunków filologicznych z przygotowaniem metodycznym i minimum 5-letnią praktyką zawodową. Nasi lektorzy to największy atut szkoły Deutsch mit Christina. Zmotywują najbardziej leniwego ucznia, wytłumaczą każdą zawiłość językową, wydobędą drzemiący w Tobie potencjał językowy, zarażą Cię swoim entuzjazmem.


CZY ZAJĘCIA, NA KTÓRE NIE PRZYSZEDŁEM PRZEPADAJĄ? MOGĘ JE JAKOŚ ODROBIĆ?

Jeśli nie mogłeś przyjść na zajęcia w swojej grupie, lektor prześle Ci maila z informacją o przerobionym materiale wraz z komentarzem i zadaniem domowym. Nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia omawianego na zajęciach, w których nie uczestniczyłeś? Umów się z lektorem na krótkie konsultacje. Jeśli uczysz się języka w ramach kursu indywidualnego (trening językowy lub coaching), możesz przekładać termin zajęć. Pamiętaj jednak, aby zawiadomić o tym lektora mailowo na minimum 36 godzin przed lekcją, którą przenosisz – wówczas ta lekcja nie przepada; ustalacie z lektorem termin jej odrobienia.


OFERUJECIE JAKIEŚ ZAJĘCIA DODATKOWE?

Tak. Zapraszamy do udziału w dodatkowych bezpłatnych konwersacjach w weekendy (język niemiecki). Poza tym organizujemy wieczory filmowe i spotkania integracyjne z grami symulacyjnymi, planszowymi i quizami – w języku niemieckim, szwedzkim i angielskim.


JESTEM OSOBĄ FIZYCZNĄ. JAK ZAPŁACĘ ZA USŁUGĘ TŁUMACZENIOWĄ?

Osoby fizyczne, niebędące naszymi stałymi klientami, prosimy o płatność całej kwoty przed rozpoczęciem prac nad tłumaczeniem. (Patrz: Reprezentuję firmę. Jak zapłacę za usługę tłumaczeniową? Sposób drugi).


REPREZENTUJĘ FIRMĘ. JAK ZAPŁACĘ ZA USŁUGĘ TŁUMACZENIOWĄ?

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Sposób pierwszy: gdy jest to Twoje pierwsze zlecenie – zapłata z góry na podstawie faktury pro forma.
Wiadomość od nas będzie zawierać wycenę tłumaczenia i dane do przelewu (pro forma).
Wyślij nam e-mail z krótką informacją, że akceptujesz warunki i składasz zamówienie (wystarczy dosłownie jedno zdanie: „Akceptuję warunki wykonania usługi i składam zamówienie”).
Następnie z góry ureguluj całą należność za usługę (płatność przelewem).
Czas realizacji zamówienia biegnie od chwili zaksięgowania płatności na naszym rachunku bankowym (najczęściej następnego dnia roboczego) lub w celu przyspieszenia prac nad tłumaczeniem – z chwilą otrzymania od Ciebie potwierdzenia wykonania przelewu (wygenerowane przez system bankowości internetowej potwierdzenie prześlij nam mailem). Przetłumaczony tekst trafia do Ciebie w ustalonym terminie wraz z fakturą VAT.
Sposób drugi: gdy jesteś naszym stałym klientem i jest to Twoje kolejne zlecenie – zapłata w ciągu 7 dni po realizacji zlecenia na podstawie faktury VAT.
Wiadomość od nas będzie zawierać wycenę tłumaczenia i prośbę o potwierdzenie złożenia zamówienia.
Akceptując wycenę, składasz zamówienie – w treści wiadomości e-mail piszesz: „Akceptuję warunki wykonania usługi i składam zamówienie”. Czas realizacji usługi tłumaczeniowej biegnie z wyłączeniem dnia złożenia zamówienia i dnia otrzymania gotowego tekstu.
Przetłumaczony tekst trafia do Ciebie w ustalonym terminie wraz z fakturą VAT.
Do 7 dni od momentu wykonania usługi (tzn. od dnia otrzymania tłumaczenia/korekty itp.) ureguluj należność.


OD KIEDY LICZONY JEST CZAS REALIZACJI ZLECENIA?

Do czasu realizacji zlecenia nie wlicza się dzień złożenia zamówienia (tzn. dzień, w którym prześlesz nam pocztą elektroniczną potwierdzenie złożenia zamówienia), ani dzień dostarczenia gotowego tekstu. Co to oznacza w praktyce? W poniedziałek do godziny 18:00 zlecasz tłumaczenie tekstu. Uzgadniamy 3-dniowy termin realizacji. Gotowe tłumaczenie trafia do Ciebie w piątek do godziny 18:00 – czas realizacji zaczyna się we wtorek, biegnie we środę i czwartek, czyli uzgodnione 3 dni; piątek jako dzień dostarczenia przetłumaczonego tekstu jest wyłączony z czasu realizacji zamówienia. W praktyce często udaje nam się dostarczyć przetłumaczony tekst przed ustalonym terminem.


ILE KOSZTUJE TŁUMACZENIE?

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje dany rodzaj tłumaczenia na konkretny język, zobacz cennik tłumaczeń. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z niezobowiązującej, bezpłatnej wyceny Twojego dokumentu / tekstu, zanim zlecisz nam jego tłumaczenie.


Zadaj własne pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *